Producent traków

Firma Walter jest znanym producentem maszyn do obróbki drewna w Polsce i w Europie w szczególności w Europie wschodniej (Rosja, Ukraina). Eksportujemy również na Słowację, Białoruś, Czechy, Litwę, Węgry. Naszą domeną jest trak tarczowy pionowo poziomy TPP 450-550. Jako pierwsza firma w Polsce wyprodukowaliśmy traka pionowo poziomego. Nasz trak występuje w 3 opcjach.

Firma Walter powstała w 1922 r. Od powstania w firmie prowadzono prace konstrukcyjne, a następnie pilotażowe, związane z wykonywaniem maszyn i urządzeń dla własnych potrzeb.

Duże zainteresowanie rynku związane z tego typu działalnością spowodowało zmianę głównego profilu na produkcję maszyn i urządzeń do obróbki drewna. Wzrost zamówień krajowych i zagranicznych, konieczność spełnienia specyficznych wymagań klientów wymaga stałego doskonalenia kadry pracowniczej oraz rozbudowy bazy firmy. Tak więc w 2006 roku zakład poszerzył profil swojej działalności o profesjonalną produkcję pił tarczowych. Produkujemy profesjonalne traki oraz inne maszyny do obróbki drewna takie jak: wielopiły, formatówki… a także piły tarczowe do maszyn.

fot. Zakład produkcyjny WALTER w Pustynach (woj. podkarpackie)

W 2007 roku firma Walter wprost oczekiwaniu naszym klientom uruchomiła produkcje pił tarczowych do obróbki drewna. Z powodzeniem produkujemy piły tarczowe, gatrowe, taśmowe, trakowe. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczna. Prowadzimy sklep internetowy z piłami na stronie www.sklep.walter24.pl