TRAK TARCZOWY TD 500 KBA

Obrabiarka do drewna zwana trakiem tarczowym służy do przecinania wałków na pryzmy o wymaganej grubości. maksymalna ilość pił zamontowanych na wrzecionie górnym i dolnym nie może przekroczyć 4 sztuk na każdym. Standardowo maszyna wyposażona jest w 3 silniki o mocach 18 kW, 22 kW oraz 1,5kW

?Tarczówka? w europejskim stylu

Polski producent maszyn i urządzeń tartacznych stworzył trak o bardzo nowoczesnym wyglądzie. TD-500 KBA firmy Walter to ?tarczówka? na europejskim poziomie.

Główną zaletą nowej maszyny jest wyeliminowanie przekładni pasowej napędu wrzecion. Są one osadzone bezpośrednio na wałach silników głównych, przez co zyskuje się dodatkową moc i ogranicza pobór energii.

Wyposażenie dodatkowe z modelu TD 500, w nowym traku jest już standardem ? taśmociąg do odprowadzania trocin i zrzynów., system wałków wspomagających wyciąganie rozciętego materiału i dopasowana do najnowszych wymagań instalacja elektryczna.

Maszyna jest wyposażona w nowoczesny, ruchomy pulpit sterowniczy, który można ustawiać zgodnie z oczekiwaniami operatora.

Standardowo maszyna wyposażona jest w 3 silniki o mocach: 18 (wrzeciono górne), 22 (wrzeciono dolne) oraz 1,5 (posuw) kW. Podobnie jak w poprzedniej wersji, w traku TD-500 KBA grubość pryzmy jest uzależniona od tulei dystansowych między piłami, przy czym piły na obu wrzecionach pracują w tej samej płaszczyźnie pionowej, co daje możliwość zastosowania pił o mniejszej średnicy i grubości. Zaletą takiego rozwiązania jest mniejszy rzaz, dzięki czemu ograniczamy straty materiału oraz zmniejszamy pobór energii elektrycznej. Trak TD-500 KBA może pracować jako pojedyncza maszyna, lecz również w linii technologicznej.


Cena dotyczy wersji „Standard”

46 200 zł netto


Maszyna może wchodzić w skład Linii Technologicznej do przerobu drewna w zestawie z innymi maszynami. Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi przez nas rozwiązaniami. Doradzimy sposób ustawienia oraz parametry wszystkich urządzeń dokładnie do potrzeb klienta.

OKRES GWARANCJI 12 MIESIĘCY!